Objavljene nominacije za nagradu ”Brem Stoker”

Horror Writers Association

Horror Writers Association“Udruženje horor pisaca” (Horror Writers Association), obznanilo je nominacije za nagradu “Brem Stoker” za najbolja dela mračne fantastike i horora objavljena u Americi tokom 2014. godine.

Nagrada koja nosi ime po jednom od začetnika savremenog žanra horor književnosti, dodeljuje se u jedanaest kategorija za vrhunska dostignuća u prozi, poeziji, scenaristici, esejistici, a među dosadašnjim dobitnicima nagrade su: Stiven King, Nil Gejmen, Klajv Barker, Dž.K. Rouling, Majkl Murkok, Rej Bredberi, Tomas Ligoti, Alan Mur, Dž.R.R. Martin, Džojs Kerol Outs i drugi.

“Udruženje horor pisaca” takođe dodeljuje nagradu za životno delo pojedincima koji su dali značajan i trajan doprinos žanru. Ovogodišnji dobitnici su Džek Kečam i Tanit Li.

Dodela “Brem Stoker” nagrade biće upriličena na “Svetskoj konvenciji horora” u Atlanti 09. maja 2015.

 

Lista nominacija:

Superior Achievement in a Novel

• Craig DiLouie—Suffer the Children (Gallery Books of Simon & Schuster)
• Patrick Freivald—Jade Sky (JournalStone)
• Chuck Palahniuk—Beautiful You (Jonathan Cape, Vintage/Penguin Random House UK)
• Christopher Rice—The Vines (47North)
• Steve Rasnic Tem—Blood Kin (Solaris Books)

 

Superior Achievement in a First Novel

• Maria Alexander—Mr. Wicker (Raw Dog Screaming Press)
• J.D. Barker—Forsaken (Hampton Creek Press)
• David Cronenberg—Consumed (Scribner)
• Michael Knost—Return of the Mothman (Woodland Press)
• Josh Malerman—Bird Box (Harper Collins)

 

Superior Achievement in a Young Adult Novel

• Jake Bible—Intentional Haunting (Permuted Press)
• John Dixon—Phoenix Island (Simon & Schuster/Gallery Books)
• Kami Garcia—Unmarked (The Legion Series Book 2) (Little Brown Books for Young Readers)
• Tonya Hurley—Passionaries (Simon & Schuster Books for Young Readers)
• Peter Adam Salomon—All Those Broken Angels (Flux)

 

Superior Achievement in a Graphic Novel

• Emily Carroll—Through the Woods (Margaret K. McElderry Books)
• Joe Hill—Locke and Key, Vol. 6 (IDW Publishing)
• Joe R. Lansdale and Daniele Serra—I Tell You It’s Love (Short, Scary Tales Publications)
• Jonathan Maberry—Bad Blood (Dark Horse Books)
• Paul Tobin—The Witcher (Dark Horse Books)

 

Superior Achievement in Long Fiction

• Taylor Grant—“The Infected” (Cemetery Dance #71) (Cemetery Dance)
• Eric J. Guignard—“Dreams of a Little Suicide” (Hell Comes to Hollywood II: Twenty-Two More Tales of Tinseltown Terror (Volume 2)) (Big Time Books)
• Joe R. Lansdale—“Fishing for Dinosaurs” (Limbus, Inc., Book II) (JournalStone)
• Jonathan Maberry—“Three Guys Walk into a Bar” (Limbus, Inc., Book II) (JournalStone)
• Joe McKinney—“Lost and Found” (Limbus, Inc., Book II) (JournalStone)

 

Superior Achievement in Short Fiction

• Hal Bodner—“Hot Tub” (Hell Comes to Hollywood II: Twenty-Two More Tales of Tinseltown Terror (Volume 2)) (Big Time Books)
• Sydney Leigh—“Baby’s Breath” (Bugs: Tales That Slither, Creep, and Crawl) (Great Old Ones Publishing)
• Usman T. Malik—“The Vaporization Enthalpy of a Peculiar Pakistani Family” (Qualia Nous) (Written Backwards)
• Rena Mason—“Ruminations” (Qualia Nous) (Written Backwards)
• John Palisano—“Splinterette” (Widowmakers: A Benefit Anthology of Dark Fiction) (Widowmaker Press)
• Damien Angelica Walters—“The Floating Girls: A Documentary” (Jamais Vu, Issue Three) (Post Mortem Press)

 

Superior Achievement in a Screenplay

• Scott M. Gimple—The Walking Dead: “The Grove”, episode 4:14 (AMC)
• Jennifer Kent—The Babadook (Causeway Films)
• John Logan—Penny Dreadful: “Séance” (Desert Wolf Productions/Neal Street Productions)
• Steven Moffat—Doctor Who: “Listen” (British Broadcasting Corporation)
• James Wong—American Horror Story: Coven: “The Magical Delights of Stevie Nicks” (FX Network)

 

Superior Achievement in an Anthology

• Michael Bailey—Qualia Nous (Written Backwards)
• Jason V Brock—A Darke Phantastique (Cycatrix Press)
• Ellen Datlow—Fearful Symmetries (ChiZine Publications)
• Chuck Palahniuk, Richard Thomas, and Dennis Widmyer—Burnt Tongues (Medallion Press)
• Brett J. Talley—Limbus, Inc., Book II (JournalStone)

 

Superior Achievement in a Fiction Collection

• Stephen Graham Jones—After the People Lights Have Gone Off (Dark House Press)
• John R. Little—Little by Little (Bad Moon Books)
• Helen Marshall—Gifts for the One Who Comes After (ChiZine Publications)
• Lucy Snyder—Soft Apocalypses (Raw Dog Screaming Press)
• John F.D. Taff—The End in All Beginnings (Grey Matter Press)

 

Superior Achievement in Non-Fiction

• Jason V Brock—Disorders of Magnitude (Rowman & Littlefield)
• S.T. Joshi—Lovecraft and a World in Transition (Hippocampus Press)
• Leslie S. Klinger—The New Annotated H.P. Lovecraft (Liveright Publishing Corp., a division of W.W. Norton & Co.)
• Joe Mynhardt and Emma Audsley—Horror 101: The Way Forward (Crystal Lake Publishing)
• Lucy Snyder—Shooting Yourself in the Head For Fun and Profit: A Writer’s Survival Guide (Post Mortem Press)

  

Superior Achievement in a Poetry Collection

• Robert Payne Cabeen—Fearworms: Selected Poems (Fanboy Comics)
• Corrinne De Winter and Alessandro Manzetti—Venus Intervention (Kipple Officina Libraria)
• Tom Piccirilli—Forgiving Judas (Crossroad Press)
• Marge Simon and Mary Turzillo—Sweet Poison (Dark Renaissance Books)
• Stephanie Wytovich—Mourning Jewelry (Raw Dog Screaming Press)

 

Horror Writers Association

 

/* */